Tiktok Yorum Satın Al

SubsBoost, Tiktok hesabında ucuz ve HQ yorum satın alabileceğiniz №1 Sosyal Medya Pazarlama pazarıdır. Tiktok alabileceğiniz yorum denemek için acele edin!

A göre sırala

Fiyat: Ucuzdan Pahalıya

Fiyat: Ucuzdan Pahalıya

Fiyat: Pahalıdan Ucuza

En Popüler

TRY

$

USD

EUR

Para İadesi %100 Garanti
SSL Güvenli Bağlantı
DSS Uyumlu
Diğer Paketlerimize Göz Atın ✨

Burada Tiktok hesabınızın tanıtımı için en uygun paketi seçebilirsiniz.

Saat simgesi

1+

Yılların deneyimi

Müşteri yorumları simgesi

40000+

Tamamlanmış başvurular

Sadık müşteriler simgesi

14000+

Memnun müşteriler

Tamamlanan siparişler simgesi

90000+

Yorumlar gönderildi

Sosyal medyanın sürekli gelişen ortamında TikTok, trendlerin doğduğu, seslerin yankılandığı ve bağlantıların saniyeler içinde geliştiği, heyecan verici bir yaratıcılık merkezi olarak akıllarda kaldı. Hızla gelişen bu dijital dünyada dikkat çekmek yalnızca görüntülemelerle ilgili değildir; sohbetleri başlatmak, gerçek etkileşimleri teşvik etmek ve içeriğinizle ses getiren bir topluluk oluşturmakla ilgilidir.

Etkileşim sanatının ön plana çıktığı bu kalabalık platformda yorum satın alma hizmeti, TikTok yorum paketleri gibi size kısa süre içinde fayda sağlayacak servisleri sağlayabiliriz.

TikTok’ta yapılan yorumlar, içeriğinizin etkisinin kanıtı haline gelmiştir. Beğeni, yorum, etkileşim de adeta bir para birimi oluverdi. Çünkü her gerçek yorum ya da her organik yorum, tartışmaları alevlendirme, duyguları uyandırma, insanları yönlendirme ve sonuçta videolarınızı TikTok evreninde ön sıralara taşıma potansiyeli taşır. Bu açıdan baktığınızda, TikTok yorum arttırma konusundaki her çabanız bir strateji demektir.

Gerçek kullanıcılar tarafından görünürlük için yarışılan ve kapsamında milyonlarca kullanıcı yer alan bir uygulamada, kısa süre içerisinde diğer kullanıcıların dikkatini çekmenize yardımcı olabilecek, amacınıza ve bütçenize uygun olan, güvenli bir paket satın almayı deneyin.

Sitemizden TikTok yorum satın almanın özelliğinde özgünlük esastır. Sizin ihtiyacınıza göre tasarlanmış bir hizmet. İçeriğinizin duygusunu yansıtan gerçek yorum ve organik yorum, özgün etkileşim ve kısa süre içerisinde müşteri memnuniyeti sunmak, en önemli vaatlerimizdendir. Organik katılımın değerini anlıyoruz ve her yorumun, iletmeyi amaçladığınız mesajla örtüşen gerçek ilgiyi yansıtmasını sağlıyoruz.

Yalnızca görüntülemelerin sayıldığı günler geride kaldı. Özellikle, içeriğinizin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için, TikTok yorum satın aldıktan sonra etrafında canlı bir topluluk oluşturarak, platformda kolay bir yer edinebilirsiniz. İster yolculuğunuzu başlatmak isteyen hevesli bir içerik oluşturucu olun, ister etkinizi artırmayı amaçlayan bir influencer olun, hizmetimiz TikTok yorum satın alma hizmetimiz, TikTok dünyasında öne çıkmanız için ihtiyacınız olan gücü sunar.

Sohbete katılın, etkileşimi artırın ve özgün etkileşimlerin gücüne tanık olun. İçeriğinizin etkileşim için adeta bir mıknatıs haline gelişini izleyin.

Her yorum TikTok yolculuğunuzu yükseltme potansiyeli taşır. Videolarınızın sınırlarının çok ötesinde ses getirme şansını TikTok yorum satın alma seçenekleriyle yakalayın. “TikTok Yorum Satın Al” veya özel bir demografik ihtiyaç için gerekirse “TikTok Türk yorum satın al” başlıklı paketlerimizi sitemizde inceleyin.

👀 TikTok’ta yorumlar nelerdir?

TikTok beğenileri kadar yorumları ve yorum beğenileri de büyük önem taşıyor. Etkileşim ve reklam çeken en önemli anahtarlardan biri fazla yorum olduğu için, yorum satın almanın aslında akıllıca bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların davranışlarını önemli ölçüde etkiliyor. Kullanıcılar sohbete, etkileşime katıldığı için onların aklında sizin mesajlarınız daha kalıcı oluyor. Siz ve sizin sağladığınız ürünler, hizmetler kendiliğinden reklam oluyor.

Bu yönüyle, TikTok yorum satın alma, eşsiz bir stratejidir ve rakiplerinizi hesaba kattığınızda, dijital dünyanın artık vazgeçilmezidir. Sizinle sohbet başlatmak için sizi takip etmek ve videolarınızın altına yorum yapmak isteyeceklerdir. Ayrıca herhangi bir yorumun öne çıkması da gereklidir.

Yorumlarınızla daha fazla etkileşim almanıza yardımcı olmak amacıyla hizmet en uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Ayrıca TikTok yorum satın alırken beğenilerini de satın alabilirsiniz.

Bu hizmetlerin her ikisini de satın aldığınızda videolarınız çok sayıda yorum ve yüzlerce beğeniye sahip olacak, böylece insanlar gönderilerinizin son derece popüler ve ilgi çekici olduğunu düşünecek, daha çok kişiyi çekeceksiniz. Düzenli olarak Tiktok yorum siparişi verdiğiniz takdirde ise bu pozitif sarmal büyüyecek.

TikTok’taki yorumlar neden bu kadar önemli?

Satın alınan yorumlar, demografik özellikler açısından belli bir amaç doğrultusunda satın alınabilir. Hitap etmek istediğiniz kitle erkek veya kadın kullanıcılar olabilir, yabancı veya Türk kullanıcılar olabilir. Rastgele paketler aldığınızda da etkileşim artacaktır ancak maksimum etki ve ödediğiniz ücretin karşılığını tamamen geri kazanabilmek için, nokta atışı gibi, doğru kitleyi hedef almalısınız.

Subsboost bu ihtiyaçlarınızı anlıyor ve buna en uygun bir şekilde TikTok yorum paketleri hazırlıyor. Mobil ödeme konusunda da hazırlıklarımız var. Gerçek ve aktif kullanıcılarla etkileşiminizi hızlı bir şekilde artırabilir, yorum alabilirsiniz. Satın aldığınız TikTok yorumları kısa sürede hesabınıza tanımlanacaktır.

Diyelim ki iş kurmak veya iş büyütmek için belli bir pazara, Türk pazarına, Türk kullanıcılar tarafından fark edilmeye ihtiyacınız var. Sadece Türk kullanıcılar odaklı TikTok yorum satın al seçeneklerimiz mevcuttur. Bunun başlıca nedeni, en isabetli kitleye ulaşıp en fazla etkiyi sağlayabilmenizdir. Bizden yüze yüz verim alabilmenizdir. Bizden Türk TikTok yorum satın alarak elde edeceğiniz kazanımlar:

 • Etkileşimlerde artış. TikTok videolarınıza ve canlı yayınlarınıza daha fazla yorum yapılması, aldığınız etkileşim sayısını önemli ölçüde artırabilir. Türk kullanıcılar, içeriğinizle ne kadar çok etkileşime girerse, videolarınızın paylaşılma ve takip edilme şansı da o kadar yüksek olur ve bu da etkileşimin daha da fazla artmasına neden olur. Yorumlar, hedef kitlenizle etkileşim kurmak ve topluluk oluşturmak için değerli bir fırsat sunarak platformda uzun vadeli başarıya yol açar.
 • Görünürlüğün artması. TikTok gönderilerinizde Türk yorum sayısının fazla olması platformdaki görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olabilir. Bunun nedeni, TikTok algoritmasının, yorumlar da dahil olmak üzere yüksek düzeyde etkileşime sahip içeriği tercih etmesidir.
  Gerçek TikTok Türk yorum satın al pakedimizle yorumlar satın alarak yayınlarınıza ilk aşamada destek verebilirsiniz, böylece içeriğinizin “Sizin İçin” sayfasında görünme ve daha geniş bir kitle tarafından görülme olasılığını artırabilirsiniz. Bu artan görünürlük, daha fazla etkileşime ve takipçiye yol açarak hesabınızın büyümesini daha da artırabilir.
 • Popülariteyi arttırmak. TikTok içeriğiniz hakkında daha fazla yorum almak, platformdaki popülerliğinizi doğrudan etkileyebilir. Alınan her yorumla hesabınız güvenilirlik ve özgünlük kazanır ve bu da TikTok algoritmasına içeriğinizin izlenmeye değer olduğunu gösterir.
  Sonuç olarak, algoritma içeriğinizi daha fazla kullanıcıya tanıtabilir, bu da daha fazla gösterime ve daha büyük bir takip sayısına yol açabilir. Ne kadar çok Türk yorum yaparsa, içeriğinizin viral olma olasılığı o kadar yüksek olur.
 • Zamandan ve Efordan Tasarruf. TikTok yorumlarını satın almanın zamandan ve emekten tasarruf edebileceğinizi inkar etmek mümkün değil. Organik yorumların görünmesini çok uzun süre beklemenize ve olumlu yorumlar alacağınızı ummanıza gerek yok. Tiktok yorum satın alımıyla beraber, gönderilerinizin hak ettiği ilgiyi anında görmesi çok kolay olacaktır.
 • Uygun Maliyet. Geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında, uygun maliyetli bir sosyal medya stratejisidir. Yaratıcı fikirler bulmak veya pahalı kampanyalara yatırım yapmak için devasa harcamalar yapmanıza gerek yok. Yorumları satın alabilir ve olumlu geri bildirimlerden yararlanarak yeni yollar çizmeyi düşünebilirsiniz.

TikTok’taki yorumlar popüler olmanıza nasıl yardımcı olur?

Düzenli olarak video oluşturup bunları TikTok’ta yayınlıyorsanız muhtemelen organik hedef kitlenizin erişimini doğal yollarla artırmanın ne kadar zor olduğunun farkındasınızdır. Çok zaman ve çaba gerektirir. Bununla birlikte, pazarlama ihtiyaçlarınız için paradan tasarruf edebiliyorsanız, birkaç önemli etkileşim parametresi için ödeme yapmak, süreci çeşitlendirmenize yardımcı olabilir. Burada önemli bir faktör, diğer kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar ve onların miktarıdır.

Yorumlar yalnızca videolarınızın daha fazla izleyici kazandığının işareti değildir. İnsanlar belirli profiller hakkında fikir edinmek için genellikle istatistiklere, sayılara önem verdiği için, TikTok yorumları satın al hizmeti aynı zamanda marka imajı oluşturmanın harika bir yoludur.

TikTok algoritması yorumlar bölümünü dikkate alır ve ardından TikTok videolarınızın görünürlüğünü ve erişimini belirler.

📈 TikTok’ta yorum sayısı nasıl artırılır?

TikTok yorumları etkileşimi etkileyen temel yöntemlerden biridir. Yorumları artırmaya çalışmak doğal yollarla istenilen sonucu vermeyebilir. Hesaplarının daha fazla kullanıcıya ulaşmasını ve hayran kitlesinin artmasını sağlamak isteyen TikTok kullanıcıları için yorum yapmak oldukça önemlidir.

📦 Tik Tok yorumları satın al paketlerine dair neleri bilmem gerekir?

TikTok’taki bazı kullanıcılar, buradaki risklerden emin olmadıkları için ücretli hizmetleri kullanmaya direniyor.

TikTok’ta yorum satın alırsanız, yalnızca aktif TikTok kullanıcılarından doğru sinyaller sağlayan kaliteli hizmet kullandığınızdan emin olun. Etkileşim oranlarınızı artırmak için bot kullanmadığınız sürece, TikTok yorum satın alma güvenli ve yasaldır. Kitlenizi genişletmeye, işinizi büyütmeye yardımcı olur.

Ayrıca güvenilir bir satıcı, hırsızlığı önleyen ve verilerinizin hiçbir şekilde tehlikeye atılmasına izin vermeyen şifreli ödeme kanallarını kullanacaktır. Satıcı şifreleme kullandığında üçüncü taraflar işleminizi tespit edemez ve hiçbir bilgi saklanamaz veya paylaşılamaz. Bu, alıcı olarak satın alma işlemini sizin için iki kat güvenli hale getirir.

TikTok Yorum Paketleri

Tiktok kullanıcıları oldukça çeşitlidir. Satın aldığınız ve size en uygun olan paketi en iyi şekilde değerlendirmek için amacınızı ve stratejinizi belirlemelisiniz. Büyümeyi ticari amaç veya iş için mi istiyorsunuz yoksa kişisel büyüme için mi? Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar size nasıl fayda sağlamalı?

Fazla etkileşim adınızı ve markanızı duyurmak için yeterli olabilir ancak bunu daha sürdürülebilir bir hale getirmek için, hedef kitlenize uygun olan, ilgi çekici içerikler sağlamalısınız. Bu durum kulağa kolay bir şey gibi gelse de aslında son derece zordur. Çünkü sizin gibi ilgi çekici içerik sahibi bir sürü kişi ve hatta rakipleriniz olacaktır. Kullanıcılar tarafından fark edilmeniz için önemli bir hamle yapmalısınız.

SubsBoost olarak TikTok kullanıcıları için güvenilir bir TikTok yorum satın alma hizmeti sağlıyoruz ve her geçen gün hizmet yelpazemiz genişliyor. Başarınız için TikTok yorum arttırma kararı aldıysanız, bir sonraki adımda size TikTok yorumlarının nasıl güvenilir bir şekilde şekilde satın alınabileceğini anlatacağız.

📝 TikTok Yorum Satın Almanın Yolları: Yorum paketleri nasıl satın alınır?

Sosyal medya dünyasında öne çıkmak yorum satın alma hizmeti ve bizim sağladığımız TikTok yorum paketleri aslında oldukça yaygındır ve yorumlar çok basit bir şekilde satın alınır. Aşağıdaki adımları izleyerek, SubsBoost sitemiz üzerinden güvenilir bir şekilde TikTok yorum paketi satın alabilirsiniz:

 1. Sitemizdeki yorum paketleri arasında, ihtiyacınız olan TikTok yorum paketine karar verin ve ayrıntılı metni okuyun.
 2. Siparişinizin devam etmesi için gereken içeriğin bağlantısını yazın.
 3. Yazışma için bir e-posta yazın.
 4. Tüm girişlerinizin doğru olup olmadığını kontrol edin.
 5. Aşağıdaki seçeneklerden herhangi bir ödeme yöntemiyle, 3d güvenli ödeme güvencesi altında TikTok yorum satın alabilirsiniz: Visa, MasterCard, Maestro, Apple Pay, Google Pay, Bitcoin veya Ethereum.

Müşteri memnuniyeti bizim için her şeydir. Bir sorunuz olursa lütfen canlı destek aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

TikTok yorum paketi için ödeme yapmanın yolları nelerdir?

Visa, MasterCard, Maestro, Apple Pay, Google Pay, Bitcoin veya Ethereum gibi ödeme seçeneklerimiz mevcuttur. 3d güvenli ödeme sayesinde hiçbir endişe yaşamanıza gerek kalmayacaktır. Yorum satın almak veya hizmetlerimizle, satın aldığınız herhangi bir paketle ilgili aklınıza takılan soru olursa, lütfen canlı destek aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Müşteri memnuniyeti bizim için her şeydir ve ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

🏁 Sonuç

TikTok videolarınız ve canlı yayınlarınız hakkındaki yorumlar, özellikle hesabınızı büyütmeye çalışıyorsanız, görüntüleme elde etmek kadar önemlidir. Yorum satın alarak, içeriğinizin izlenmeye ve etkileşime geçmeye değer olduğunu kanıtlamış olursunuz. Kullanıcılar tarafından merak edilen, izlenmek için tercih edilen içeriklerin arasında yer alır.

Tiktok yorum satın almak, yorumlar aracılığıyla etkileşim kurmanın etkili bir yolunu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda TikTok algoritmasına videonuzun Sizin İçin sayfasında yer almaya ve daha fazla kullanıcıya dağıtılmaya değer olduğu mesajını verir. Ne kadar çok yorum toplarsanız, daha büyük takipçi kitlesi oluşturma şansınız o kadar artar.

Özellikle belli bir kullanıcı kitlesine açılmak istiyorsanız. Örneğin, Türk kullanıcılar. Bu durumda Tiktok Türk yorum satın almak, size daha kısa yoldan ve daha ekonomik olarak büyüme fırsatı sunacaktır.

Bu sadece normal TikTok videoları için değil canlı yayınlar için de geçerlidir. Kullanıcılar canlı yayınınız hakkındaki yorumları gördüklerinde yorum bırakma konusunda da daha istekli olacaklar ve bu da takipçilerinizle gerçek zamanlı olarak etkileşime geçmek için eşsiz bir fırsat sunacak.

Nasıl
SubsBoost Çalışır

1

1. Adım. Seçtiğiniz Paketi Seçin.
Seçtiğiniz Paketi Seçin.
Tercih ettiğiniz görüntüleme, beğeni, takipçi veya diğer etkileşim sayısını seçin. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı boyutlarda paketlerimiz mevcuttur.

2

Adım 2. Kullanıcı Adınızı veya URL'nizi girin.
Kullanıcı Adınızı veya URL'nizi girin.
İçeriği almak istediğiniz URL'yi veya kullanıcı adını girin, böylece satın aldığınız etkinliği nereye göndereceğimizi bilelim.

3

Adım 3. Ödemeyi Tamamlayın ve Siparişinizi Alın.
Ödemeyi Tamamlayın ve Siparişinizi Alın!
Ödeme yönteminizi seçin, ödeme yapın ve ödeme onayı için e-postanızı kontrol edin. Siparişinizi paketin teslim süresi içinde alacaksınız.

Subsboost Kullanıcı Yorumları 🚀

mor giysili kadın

Pınar

Güzellik Uzmanı

Kısıtlı bütçem olduğu için 100 yorum gibi küçük bir paket alarak başladım. Yorum satın alarak hesabımı tehlikeye atarım zannediyordum ama 100 yorum da profilime oldukça doğal bir şekilde, makul bir süre içerisinde eklendi. Hepsi de gerçek, aktif kullanıcılardı. Şimdi hesabımda bariz etkileşim artışı ve büyüme görüyorum. Artık sadece yorum değil, diğer farklı paketlere de şans vermeyi düşünüyorum.

sarı tişörtlü kız

Yaren

Influencer

İçeriklerimin, hedeflediğim Türk kullanıcılar tarafından yeterince takip edilmediğini gördükten sonra, TikTok Türk yorum satın alarak, sosyal medya pazarında kendini güçlü bir şekilde temsil eden kullanıcılar arasında yer alır oldum. O kadar sürede o kadar fazla etkileşim elde etmenin en hesaplı yolu buydu. Yorumlar gerçek ve kullanıcılar da öylesine aktif ki! Profilim Türk kullanıcılar arasında ön plana çıktı. Siz de Türkiye'ye yönelik dijital pazarlarda ürünlerinizin reklamını daha iyi yapmak isterseniz, başta Tiktok Türk yorum paketleri olmak üzere çeşitli diğer paketleri satın alabilirsiniz.

SSS - Sıkça sorulan sorular 💡

Hayır. Tiktok için yorum satın almak istediğinizde sitemiz, şifre gibi oturum açma ayrıntılarına ihtiyaç duymaz. Bize vermeniz gereken tek bilgi, yorumların yayınlanmasını istediğiniz videonun URL’sidir.

Bu sizin sosyal medya stratejinize bağlı olacaktır. Bütün ihtiyaçlara hitap edebilecek kadar fazla paket sunuyoruz. Stratejiniz ve bütçeniz doğrultusunda uygun seçimler yapın. Yatırım sonuçlarınızı inceleyin ve sonuçlara göre sonraki paketi satın alın. Bazen az sayıda yorum işe yarayabilirken bazen de kaliteli yorumlar için periyodik olarak toplu siparişler vermeniz gerekebilir.

Sistemimiz siparişleri almak için işler. Hızlı ve etkili bir sistem olduğundan teslimatınız siparişinizi verdiğiniz anda neredeyse anında başlayacaktır. Çok sayıda yorum sipariş ettiyseniz, tüm teslimatın tamamlanması bir veya iki gün sürebilir.

TikTok videolarınız için rastgele yorum siparişi verdiğinizde, bunları dünya çapında farklı ülkelerde bulunan gerçek TikTok hesaplarından alıyoruz. Her hesabın TikTok’ta doğrulanabilir profili, fotoğrafı ve aktif geçmişi vardır.

Gerçek TikTok yorumları satın alırsanız hayır. Bot etkinliği için para ödüyorsanız, yorum satın almak yasaklanmanıza yol açabilir. Orijinal TikTok profillerinden organik yorumlar satın alırsanız tamamen güvendesiniz.

Göze çarpan herhangi bir düşüş geçmişimiz yok. Ancak gerçek kullanıcılardan değerlendirmeler aldığımız için, satın alma işleminizin reddedilmeyeceğini tam olarak garanti edemeyiz. Nadiren de olsa böyle durumlarda, yeniden doldurma/geri ödeme için lütfen müşteri desteğimizle iletişime geçin.

Evet, özel hesaplarda teslimat yapamıyoruz. Lütfen siparişinizi vermeden önce alıcı profilinin herkese açık modda olduğundan emin olun.

Odak Noktalarımız
Gizlilik ve İhtiyat Garantili
Gizlilik ve İhtiyat Garantili Gizlilik ve İhtiyat Garantili

Verilerinizi toplamıyor, saklamıyoruz ve üçüncü şahıslarla paylaşmıyoruz.

%100 Risksiz Alışveriş Garantisi
%100 Risksiz Alışveriş Garantisi %100 Risksiz Alışveriş Garantisi

Yüksek güvenlikli protokoller aracılığıyla ultra hızlı teslimat garantisi veriyoruz. Hizmetlerimizi seçtiğinizde olabilecek en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için en iyi güvenlik çözümlerini kullanıyoruz.

Özel Müşteri Desteği
Özel Müşteri Desteği Özel Müşteri Desteği

Müşteri destek çalışanlarımız her zaman hizmetinizdedir. Bu nedenle herhangi bir sorunla karşılaştığınızda tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Hizmet Garantisi
Hizmet Garantisi Hizmet Garantisi

Bizimle yaptığınız her alışverişte iki hafta garantili hizmet alırsınız. Bu süre içinde aklınıza takılan her türlü soru ve problemle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En İyi Sonuçlar
En İyi Sonuçlar En İyi Sonuçlar

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirme çabası içindeyiz. Bunun için de sizin yorumlarınıza ihtiyacımız var. Önerilerinizi bize ulaştırın; size her zaman en iyi sonuçları sunmak için elimizden geleni yapacağız.

Kolay Sipariş Verme Sistemi
Kolay Sipariş Verme Sistemi Kolay Sipariş Verme Sistemi

Sipariş verme sürecimiz piyasadaki en basit ve en hızlı süreçlerden biridir. Bizimle alışveriş yapmak bir dakikadan az sürer.

eki̇bi̇mi̇zle tanişin
Subsboost Ekibi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sosyal medya hesapları aracılığıyla iş sonuçlarınızı geliştirmenize yardımcı olacak bir sitedesiniz. SubsBoost'un misyonu, gelişmiş hizmetler sunmak ve müşterinin en üst düzey sonuçlarını görmektir. Hassas veriler hakkında endişelenmenize gerek yok. Sipariş verme süreci, bilgilerinizin üçüncü taraflara aktarılmasını gerektirmez. Mevcut fiyatlarla profil güvenilirliğine en iyi yaklaşımı hissedin. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları şeyi vermeye hazırız.